Kdo je valkýra?

25.12.2017

Valkýra je v severské mytologii nižší bohyně sloužící Ódinovi. 

Žena bojovnice

Krásná žena s bílými vlasy a žlutýma očima. Vynikající bojovnice oděná do stříbřité zbroje dokonale ovládá umění boje s mečem i kopím. Létá na okřídleném koni a ochraňuje pozemské válečníky. Na Ódinův příkaz rozhoduje o průběhu boje i výsledku bitev. Z padlých vojáků vybírají valkýry jen ty nejlepší a nejodvážnější, jejichž duše odvádí přes duhový most do Valhally - Síně padlých, aby se připojili k armádě mrtvých.

Valhalla

Přes den vojáci trénují pod střechou ze zlatých štítů, večer usedají ke stolům hodovat vepřové a medovinu. Na vše dohlíží samotný Ódin sedící na trůnu. Pije medovinu, poslouchá zprávy od svých havranů Myšlenky a Paměti přitom krmí své vlky Nenasytného a Žravého. 

V dobách míru valkýry obsluhují padlé hrdiny a starají se o jejich zábavu, dokud nenastane Ragnarök. Armáda mrtvých válečníků znovu povstane po boku bohů do poslední bitvy mezi dobrem a zlem. Pro zajímavost měl podle expertů na severskou mytologii Ragnarök (v přesném překladu osud bohů) nastat 22. února 2014. Nejspíš je Ragnarök jako české vlaky a proto si na něj budeme muset ještě pár minut počkat. 
Chci odebírat nové články a videa!